697

9 نگاه متفاوت به 9 بازی هفته سی ام بوندس لیگا

شنبه 4 اردیبهشت 1395، 03:02 ب.ظ ، 1 سال و 7 ماه و 5 روز 1 ساعت و 28 دقیقه قبل

نگاهی متفاوت به بازی های هفته سی ام بوندس لیگا.

Fussball.ir:

نگاه اول (هانوفر 2-0 گلادباخ): هانوفر که اوضاع بدی در این فصل داشت، اولین شگفتی هفته را با شکست دادن گلادباخ رقم زد. هر دو گل هانوفر در نیمه دوم زده شد. گل اول بازی را والدمار آنتون روی پاس نوآح-ژوئل سارنتن-بازی و گل دوم هانوفر حدود 10 دقیقه بعد توسط آرتور زوبیک به ثمر رسید. دانیل اشتندل مربی جدید هانوفر دو بازیکن را از تیم ذخیره های هانوفر در ترکیب اصلی قرار داد که هر دو بازیکن نیز برای تیم خود مؤثر بوده و پاس گل داده یا گلزنی کردند. گلادباخ با سیستم 3 دفاعه راهی زمین شد ولی محمود داهود و تورگن هازارد به قدری ضعیف بودند که بین دو نیمه تعویض شدند. مارتین اشترانزل در این بازی در قلب خط دفاعی به میدان رفت. گلادباخ فقط دو شوت داخل چارچوب داشت. گلادباخ پس از سه برد متوالی مقابل هانوفر، تن به شکست داد.

نگاه دوم (لورکوزن 3-0 آینتراخت فرانکفورت): یک بازی درخشان و 3 امتیاز مهم برای شیرها حاصل تلاش آنها در هفته سی ام بود. موتور لورکوزن در 15 دقیقه پایانی بازی و با گلزنی کوین کمپل بازگشته از مصدومیت روشن شد و سپس با یک گل و یک پاس گل کریم بلعربی تکمیل گردید. یولیان برانت هم بازی خوبش را با زدن گل دوم لورکوزن در این بازی تکمیل کرد. حضور هنریکس در دفاع چپ، آرانگوئیز در پست هافبک دفاعی، برانت در وینگر چپ و چیچاریتو به عنوان تک مهاجم جالب توجه بود. کیسلینگ و کمپل هم روی نیمکت بودند که پس از ورود آنها به بازی، کفه ترازو به سمت لورکوزن سنگینی کرد و پای کوین کمپل 6 دقیقه پس از حضور در زمین، به گلزنی باز شد. نیکو کواچ مربی فرانکفورت که از 3 مهاجم استفاده می کرد و قصد ارائه یک بازی انتحاری را داشت، به هدف خود نرسید. او تغییرات زیادی را در ترکیب اصلی فرانکفورت در مقایسه با هفته قبل ایجاد نمود و از کاستانیوس به عنوان مهاجم مرکزی استفاده کرد. تعویض های کواچ به ویژه تعویض استندرا در بین دو نیمه و حضور سونی کیتل در زمین هم نتوانست به فرانکفورت کمک کند. جالب اینجاست که تعداد شوت های داخل چارچوب فرانکفورت از لورکوزن بیشتر بود اما هرگز نتوانستند به گلی دست پیدا کنند. لورکوزن در مجموع دو رویاروی این فصل، 6 گل به فرانکفورت زد.

نگاه سوم (آگزبورگ 1-0 اشتوتگارت): آلفرد فین بوگاسون باز هم با درخشش و گلزنی خود توانست 3 امتیاز شیرین را به هواداران آگزبورگ هدیه بدهد. حضور اوپاره و فینبوگاسون در ترکیب اصلی آگزبورگ و قرار گرفتن دانیل بایر در پست هافبک دفاعی این تیم جالب توجه بود. نیمکت نشینی رائول بوبادیا و تیمو ورنر در آگزبورگ را کمتر کسی می توانست پیش بینی نماید. کرامنی هم در این بازی ترجیح داد که از اینسوا در پست دفاع چپ استفاده کرده که البته پست همیشگی این بازیکن است اما فلورین کلاین یک خط جلوتر رفت تا به عنوان هافبک راست بازی کند. بازگشت تونی سانیچ به ترکیب اصلی اشتوتگارت، تعویض شدن کلاین در بین دو نیمه و حضور الکساندر ماکسیم به جای او در نیمه دوم را می توان از نکات مهم این بازی دانست. غیبت سری دیه مصدوم در تیم اشتوتگارت احساس می شد. بدین ترتیب هفتمین برد متوالی آگزبورگ مقابل اشتوتگارت رقم خورد.

نگاه چهارم (برمن 3-2 وولفسبورگ): گرگ های هکینگ پس از حذف دردناک از لیگ قهرمانان اروپا و درگیری های رنگارنگ با مسائل حاشیه ای و اختلافات درونی، حتی حریف تیم بی ثبات برمن هم نشدند. کلودیو پیزارو با گلی که در نیمه اول از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، بازگشت خود از مصدومیت کوتاه مدت را جشن گرفت اما 4 دقیقه بعد، یوشوآ گیلاووگی توانست پاس دریافتی از باس دوست را وارد دروازه برمن نماید. فین بارتلز ستاره این روزهای برمن باز هم این تیم را در نیمه دوم پیش انداخت و سامبو یاتاباره با زدن گل سوم برمن، آب سردی را بر پیکره وولفسبورگ ریخت. هر دو گل برمن در نیمه دوم با پاس های زلاتکو یونوزوویچ به ثمر رسید. باس دوست در آخرین دقایق بازی فقط توانست شکست وولفسبورگ را کمرنگ تر کرده و توپ دریافتی از ریکاردو رودریگز را به گل دوم گرگ ها تبدیل کند تا حضور او در ترکیب اصلی تیمش پس از مدت ها، با تأثیرگذاری قابل ملاحظه ای همراه شود. حضور اوزتونالی و اوجا روی نیمکت برمن و مکس کروزه، کریستین تراش و مارسل شفر روی نیمکت وولفسبورگ جالب توجه بود. شورله در این بازی به عنوان وینگر چپ 90 دقیقه در زمین حضور داشت و ویرینیا در پست دفاع چپ به میدان رفت در حالی که هکینگ یک مدافع چپ تخصصی را روی نیمکت داشت. برونو هنریکه برزیلی باز هم در ترکیب اصلی وولفسبورگ قرار داشت اما در اوایل نیمه دوم از بازی بیرون کشیده شد. وولفسبورگ در 7 بازی اخیرش در کلیه رقابت ها، فقط یک برد داشته که آن هم مقابل رئال مادرید بوده است! برمن هم پس از 5 بازی متوالی بدون برد، بالاخره طعم پیروزی را چشید هر چند که برمن در بازی بعدی که مقابل بایرن مونیخ در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام حذفی آلمان برگزار کرد، با حساب 2-0 شکست خورد و از گردونه جام حذفی نیز کنار رفت تا روزهای شادمانی هواداران بندر نشین بسیار محدود باشد.

نگاه پنجم (هوفنهایم 2-1 هرتا): به نظر می رسد که یولیان ناگزمن قصد دارد معجزه خود را به حد اعلی برساند. تیم او توانست با شکست دادن هرتا باز هم موجبات تحسین کارشناسان و هواداران هوفنهایم را فراهم بیاورد. وقتی که نیکلاس اشتارک در نیمه اول توانست پاس سیلیان شلبرد را تبدیل به گل اول بازی نماید، کمتر کسی فکر می کرد که هوفنهایم بتواند از هرتا امتیاز بگیرد اما فابین شار 7 دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند تا مارک اوت مهاجم متحول شده هوفنهایم در این هفته ها، گل دوم تیمش را در نیمه دوم وارد دروازه بانوی پیر بکند. ندیم امیری در این بازی یک پاس گل داد. بازگشت پولانسکی به ترکیب اصلی هرتا و حضور کراماریچ در نوک خط حمله جالب توجه بود هرچند که کوین فولاند به عنوان وینگر چپ در زمین حضور داشت. در 5 رویارویی اخیر این دو تیم، فقط یک برد نصیب هرتا شده که آن هم در بازی رفت همین فصل و زیر بارش برف در حالی رقم خورد که هرتا بدون حتی یک شوت به سمت چارچوب دروازه حریف و با گل به خودی پولانسکی به برتری دست یافت.

نگاه ششم (دارمشتات 2-0 اینگولشتات): جدال دو تیم دوست داشتنی و همچنان تازه وارد بوندس لیگا در حالی برگزار شد که احتمال بقای آنها در بوندس لیگا بیشتر از احتمال سقوطشان خواهد بود. کونستانتین رائوش و ساندرو واگنر هر دو گل دارمشتات را در نیمه دوم زدند تا 3 امتیاز حیاتی نصیب نیلوفرهای آبی شود. ساندرو واگنر علاوه بر زدن گل، یک پاس گل هم داد تا ستاره بی بدیل این بازی شود. حضور رائوش در ترکیب اصلی و گلزنی وی، حضور کالدیرولا در دفاع وسط به جای دفاع چپ، تعویض شدن نیمایر در اواخر نیمه اول و حضور توبیاس کمپ به جای او را می توان از مهم ترین نکات بازی دانست. ساندرو سیریگو هافبک آلمانی دارمشتات 12 دقیقه پس از حضور در زمین یک پاس گل داد. ترکیب اینگولشتات در مقایسه با هفته گذشته چند تغییر داشت و شاگردان هازن هاتل با 3 مهاجم به میدان رفتند. لزکانو در نوک خط حمله بود و هارتمن و هینترزیر دو مهاجم راست و چپ اینگولشتات محسوب می شدند. 58 درصد مالکیت توپ در اختیار تیم بازنده قرار داشت و جالب اینجاست که تعداد شوت های به سمت دروازه هر دو تیم از عدد 6 تجاوز نکرد.

نگاه هفتم (بایرن مونیخ 3-0 شالکه): بایرن مونیخ با درخشش روبرت لواندوفسکی و آرتورو ویدال، توانست شالکه را در هم بکوبد و یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک تر شود. لواندوفسکی دو گل زد و ویدال علاوه بر زدن یک گل، یک پاس گل هم داد. فرانک ریبری در این بازی هم یک بازیکن مؤثر برای باواریایی ها بود که توانست یک پاس گل بدهد. جالب اینجاست که رافینیا هم در تقابل با تیم سابقش، یک پاس گل داد. رافینیا در این بازی در ترکیب اصلی بایرن و در پست دفاع راست قرار گرفت و مهدی بن عطیه نیز به ترکیب برگشت تا زوج داوید آلابا در قلب خط دفاعی بایرن باشد. خوان برنات هم در سمت چپ خط دفاعی به میدان رفت. کومان و کاستا دو هافبک کناری بایرن بودند و در یکی از کم سابقه ترین موارد، فیلیپ لام در نقش هافبک دفاعی قرار گرفت. گوتزه نیز در ترکیب اصلی ماند و پشت سر لواندوفسکی حضور داشت. توماس مولر در این بازی به همراه تیاگو آلکانتارا استراحت کردند و ریبری پس از 5 دقیقه حضور در زمین، یک پاس گل داد. دنیس آئوگو و جونیور کایچارا یک خط جلوتر رفته بودند تا به عنوان دو هافبک کناری شالکه در این بازی باشند و جالب اینکه شالکه هم همچون گلادباخ از سیستم 3 دفاعه استفاده می کرد. حضور ساشا ریتر در خط دفاعی و استفاده از سه مهاجم یعنی شوپو-موتینگ، هونتلار و سانه جالب توجه بود. ماکس مایر علی رغم درخشش در نیم فصل دوم، روی نیمکت حضور داشت. بایرن 63 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و مجموع تعداد شوت های داخل و خارج چارچوب شاگردان گواردیولا بیش از دو برابر حریفشان بود. بایرن در 12 بازی اخیر مقابل شالکه شکست نخورده و طی همین بازی ها از سال 2011 تاکنون، 36 گل به شالکه زده است. شالکه که در 5 بازی اخیر فقط یک بار پیروز شده، راه دشواری برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان خواهد داشت و بایرن و لواندوفسکی در این بازی توانستند تا حدودی قهرمانی و آقای گلی در بوندس لیگا را به نام خود سند بزنند. داوید آلابا که صدمین پیروزی بوندس لیگایی خود را با پیراهن بایرن جشن می گرفت، تبدیل به جوان ترین بازیکنی شد که به مرز 100 پیروزی با بایرن در بوندس لیگا دست یافته است. مانوئل نویر هم در سیصد و سیزدهمین بازی خود با پیراهن بایرن در بوندس لیگا، به دویستمین پیروزی بوندس لیگایی خود با این تیم دست یافت. شواین اشتایگر چنین رکوردی را در 311 بازی به دست آورده بود.

نگاه هشتم (دورتموند 3-0 هامبورگ): دورتموند در تاپ ترین بازی هفته، ظرف 6 دقیقه توانست 2 گل به هامبورگ بزند و کار شاگردان لابادیا را در همان نیمه اول تمام کند. گلزنی کریستین پولیسیچ جدیدترین پدیده دورتموند روی توپ دریافتی از متز هوملز را باید جالب ترین اتفاق هفته دانست. پولیسیچ اولین گل بوندس لیگایی خودش را در این بازی به ثمر رساند. آدریان راموس کلمبیایی هم با زدن دو گل در این بازی ثابت کرد که چه مهاجم خوبی بوده و هنوز به حق خودش در دورتموند نرسیده است. البته رنه آدلر در اوایل نیمه دوم با کارت قرمز رو به رو شد تا کار هامبورگ سخت تر هم بشود. بدین ترتیب دورتموند توانست انتقام شکست در بازی رفت مقابل هامبورگ را بگیرد و تا حدودی آن باخت هولناک مقابل لیورپول در لیگ اروپا را فراموش کند. توخل در این بازی 7 تغییر را در ترکیب اصلی دورتموند پس از باخت مقابل لیورپول ایجاد نمود و ترجیح داد تا ستاره هایی همچون رویس، مخیتاریان و اوبامیانگ را روی نیمکت قرار دهد تا به جای آنها از چهره های جوانی همچون فیلیکس پاسلاک و کریستین پولیسیچ استفاده نماید. آدریان راموس هم برای دومین بازی متوالی لیگ در ترکیب اصلی زنبورها قرار گرفت. حضور زوج ترک تبار در پست هافبک دفاعی دورتموند یعنی نوری شاهین و ایلی گوندوغان جالب توجه بود. بازگشت اوشترزولک، کاچار و لازوگا به ترکیب اصلی هامبورگ، 3 تغییر عمده لابادیا محسوب می شد. تقابل لازوگا با نامزد خواهرش از نکات حاشیه ای این بازی بود. بد شانسی های هامبورگ هنگامی تکمیل شد که در 10 دقیقه آخر بازی و به علت مصدومیت آلبین اکدال، مجبور شد که 9 نفره به کار خود ادامه داده که در همین اثنا، گل سوم را هم پذیرفت. دورتموند نیز که برای دومین بار در این فصل نتوانسته بود در 3 بازی متوالی به پیروزی دست یابد، اجازه نداد که تعداد بازی های متوالی بدون بردش به عدد 4 برسد. دورتموند به سیزدهمین بازی بدون باخت متوالی در بوندس لیگا و همچنین به چهارمین برد از 4 بازی اخیرش در این رقابت ها رسید. هامبورگ هم از 5 بازی اخیر لیگ فقط یک برد را به دست آورده است. دورتموند 71 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و هامبورگ فقط یک شوت داخل چارچوب داشت ولی حتی یک کرنر را هم به دست نیاورد تا به منطقه سقوط نزدیک و نزدیک تر شود.

نگاه نهم (ماینتس 2-3 کلن): آخرین بازی هفته از قضا یک بازی جذاب شد و یکی از دراماتیک ترین کامبک های تاریخ بوندس لیگا برای کلن و یکی از تراژدیک ترین باخت های تاریخ بوندس لیگا برای ماینتس را آن هم در خانه رقم زد. ماینتس در نیمه اول با دو گل جان کوردوبا و لئون بالوگان جلو افتاد اما در 25 دقیقه پایانی مسابقه، ورق به طور کامل برگشت. ابتدا مارسل ریسه توانست یکی از گل های خورده کلن را جبران کرده و 10 دقیقه بعد، میلوس یوییچ بازی را به تساوی کشاند و باز هم حدود 10 دقیقه بعد، سومین گل کلن توسط آنتونی مودست به ثمر رسید. حضور دوناتی در ترکیب اصلی ماینتس، تعویض زودهنگام دنی لاتزا در اوایل نیمه دوم و بازی کردن کلن با 3 مهاجم در زمین حریف را باید از نکات مهم این بازی دانست. کلن با 3 دفاع بازی کرد و مودست در نوک خط حمله قرار گرفت. جالب اینجاست که حضور میلوش یوییچ و یویا اوساکو از دقیقه 60 به بعد، جریان بازی را به نفع کلن تغییر داد تا این کامبک رؤیایی رقم بخورد. کلن 4 شوت داخل چارچوب داشت که 3 تای آن گل شد! بدین ترتیب کلن پس از 5 بازی متوالی بدون برد مقابل ماینتس در بوندس لیگا ، بالاخره این طلسم را شکست و پس از 429 دقیقه، دروازه ماینتس در بوندس لیگا را گشود.


کد:16035
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها