1990

ژورنالیست لورکوزنی در مصاحبه اختصاصی با بوندسلیگافنز: بایرن مونیخ پول خرید هر بازیکن این سیاره را دارد؛ ساخت آکادمی لورکوزن در ایران ممکن است؛ فلسفه لورکوزن تغییر کرده است

یک‌‌شنبه 16 خرداد 1395، 11:28 ب.ظ ، 1 سال و 6 ماه و 8 روز 8 ساعت و 13 دقیقه قبل

کریستین بوئل در مصاحبه ای اختصاصی با وبسایت بوندسلیگافنز، صحبت مفصلی درباره مسائل مختلف کرد.

Fussball.ir:

کریستین بوئل ژورنالیست آلمانی که در شهر لورکوزن این کشور زندگی می کند، به سوالات وبسایت بوندسلیگافنز پاسخ داد. بوئل که تا چندی پیش در نشریه Rp-Online به پوشش اخبار لورکوزن می پرداخت، اکنون تنها در وبلاگ شخصی خود مشغول به فعالیت است. وبلاگ شخصی آقای بوهل pillenliebe.blogspot.de است و او همچنان به نشر تحلیل ها و اخبار باشگاه محبوبش می پردازد.

کریستین 31 ساله در گفتگویی با وبسایت بوندسلیگافنز به سوالات مختلف اینگونه پاسخ داد:

بوندسلیگافنز: هدف اصلی بایرلورکوزن چیست؟ بسیاری از مردم در ایران می گویند لورکوزن پیشرفت خاصی در طی فصول گذشته نداشته است. آیا باشگاه اصلا تفکر بزرگی برای خود دارد؟

بوئل:

هر هوادار لورکوزن آرزوی قهرمانی در آلمانی یا به نوعی آقای آلمان بودن را دارد. من فکر می کنم این هدف بایرلورکوزن در سال های آینده باشد؛ هر چند که هدفی سخت محسوب می شود. اگر بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند را با لورکوزن مقایسه کنید، باید کمی واقع بین باشید. این تیم ها اکنون مایل ها با لورکوزن فاصله دارند. بنابراین اگر لورکوزن بگوید: ما می خواهیم دوباره به لیگ قهرمانان برسیم، هدف کمی را انتخاب نکرده است، بلکه هدفی منطقی را برای خود متصور شده است. در نظر من، ما تا به اینجا هم پیشرفت کرده ایم. چند روز پیش آماری را می خواندم که نشان می داد لورکوزن در 6 سال اخیر سومین قدرت برتر آلمان بوده است. این یک برای باشگاهی همانند لورکوزن با هواداران کمتر و منابع محدودتر نسبت به بایرن، دورتموند، شالکه و گلادباخ فوق العاده است. البته این موفقیت های کم قطعا نمی تواند آستانه و نهایت هدف باشد. بنابراین از نگاه من، بایر باید تیم بسیار خوب فعلی را با چند بازیکن قدرتمند تر دیگر تقویت کند تا شانس سورپرایز کردن بوندسلیگا را در صورت یک فصل بد از بایرن و دورتموند داشته باشد. این می تواند شانس ما باشد.

بوندسلیگافنز: آیا هواداران بایر می توانند به تیمی همانند تیم 2001 امید داشته باشند؟

بوئل:

فکر می کنم دیگر هرگز تیمی شبیه 2001 نداشته باشیم. در آن زمان ما پول قابل توجهی صرف ستاره های جهانی همانند لوسیو، بالاک و برباتوف کردیم. فلسفه ما در طی این سال ها پس از فصل سه نایب قهرمانی، عوض شده است. اکنون ما پول خود را روی بازیکنان جوان همانند برانت، چالهان اوعلو و تا هزینه می کنیم. به عنوان یک هوادار قدیمی بابت داشتن این تعداد بازیکن مستعد به باشگاهم افتخار می کنم و باید تلاش خود را برای قهرمانی با این نسل جوان بکنیم.

بوندسلیگافنز: لورکوزن و دورتموند در دهه گذشته تیم هایی با سطح مشابه بودند. چه اتفاقی افتاد که اکنون دورتموند رقیب بایرن شده و لورکوزن نه؟

بوئل:

شما درست می گویید. دورتموند در ده سال گذشته قدم بزرگی برداشته است. اکنون تنها تیمی که می تواند پا به پای بایرن مونیخ پیش برود دورتموند است. فکر می کنم یورگن کلوپ عامل مهمی در ساختن یک تیم قهرمان بود. نمی دانم بدون او اکنون بروسیا دورتموند کجا بود. در گذشته ما شانس زیادی در این رتبه نداشتیم. بعد از یوپ هاینکس در سال 2011 هیچ مربی نتوانسته است با فلسفه او تیم را بهبود ببخشد. اما اکنون روگر اشمیت را داریم. من ایده او برای فوتبال بازی کردن را دوست دارم و شما می توانید ببینید که تیم هم این ایده را دوست دارد. حس خوبی از نشستن او بر روی نیمکت دارم. شاید بتوانیم فاصله با دورتموند را در چند سال آینده کم کنیم.

بوندسلیگافنز: می توانید بگویید که کارخانه بایر سالانه چه میزان بودجه برای بایر04 کنار می گذارد؟

بوئل: 

نه واقعا رقم دقیقی از این مبلغ ندارم.

بوندسلیگافنز: اخیرا کارخانه بایر برخی از سهام خود را فروخت. این چه تاثیری روی تیم خواهد گذاشت؟

بوئل:

عذر می خواهم اما اطلاعی روی این موضوع ندارم.

بوندسلیگافنز: آیا اعتقاد دارید که سیاست بایرن مونیخ تضعیف سایر رقبا است، همانطور که این کار را اخیرا با دورتموند و لورکوزن کرده اند؟

بوئل:

من فکر می کنم بایرن مونیخ همیشه کار خود را درست انجام داده است و همیشه همه کار می کند تا شماره یک آلمان باشد. آن ها پول خرید هر بازیکن این سیاره را دارند؛ همانطور که متس هوملس را از بروسیا دورتموند جذب کردند. این راه آن ها برای داشتن توان رقابت در اروپا است. آیا این چیزی است که آن ها را بابتش سرزنش کنیم؟ من فکر نمی کنم. همیشه بازیکنانی در بروسیا دورتموند، شالکه، وولفسبورگ و لورکوزن وجود خواهد داشت که بایرن مونیخ مایل به جذب آن ها باشد. تنها راه مقابله با این موضوع، تبدیل شدن به یک تیم قهرمان است که بتواند عناوین و پول زیادی کسب کند. اما همیشه تیم بزرگتری است که پول و امکانات بیشتری در اختیار بازیکنان می گذارد.

بوندسلیگافنز: درباره آقای فولر، فکر می کنید چند سال دیگر او می خواهد در پست فعلی خود به عنوان مدیر ورزشی لورکوزن فعالیت کند؟

بوئل:

نمی دانم. فکر می کنم بایر04 بخش مهمی از زندگی فولر باشد. بنابراین گفتن این که او چند سال دیگر می ماند بسیار سخت است. اما برای این موضوع که او می خواهد تیم را در سال های پیش رو از نو بسازد، فکر می کنم او بتواند خداحافظی کند. (امیدوارم اینگونه نشود)

بوندسلیگافنز: درباره خریدهای جدید، آیا اسمی است که شما از آن آگاه باشید؟ فکر می کنید لورکوزن در چه پستی نیاز به تقویت دارد؟

بوئل:

ما می توانیم نیاز به یک مهاجم مستعد جوان داشته باشیم که پشت سر چیچاریتو و کیسلینگ تجربه کسب کند. شاید بتوانیم هزینه ای را روی یک دفاع چپ خوب برای ذخیره وندل صرف کنیم. اما اگر شما کیفیت تیم ما را ببینید، پست های زیادی نیست که نیاز به ارتقا داشته باشد.

بوندسلیگافنز: درباره فصل آینده، چه تیم هایی برای قهرمانی می جنگند؟ آنچلوتی یا توخل، کدام بهتر خواهند بود و چه تیم های دیگری می توانند به رقابت با این دو تیم بپردازند؟

بوئل:

تغییر گواردیولا و آنچلوتی می تواند شانسی برای دورتموند و باقی تیم ها باشد که قهرمان شوند. شاید بایرن نیاز به بازی بیشتری برای تطبیق با سبک سرمربی جدید و ایده هایش داشته باشد. این عالی خواهد بود. شاید شالکه از چیزی که فکر می کنیم قوی تر نشان دهد و وولفسبورگ هم قطعا نمی خواهد فصلی همانند فصل گذشته داشته باشد. اما در واقع شانس ما هم خوب است؛ اگر بازیکنانمان سلامت بمانند و ثبات بیشتری داشته باشیم.

بوندسلیگافنز: درباره لایپزیگ، هدف آن ها چیست و آیا می توانند به رقیب قدرتمندی تبدیل شوند؟ چه زمانی؟

بوئل:

چند هفته پیش، شنیدم که لایپزیگ علاقه مند به برند لنو برای تیم خود است. این فلسفه آن ها و بلندپروازیشان را نشان می دهد. آن ها رقیب قدرتمندی در آینده خواهند شد و می توانند بایرن مونیخ را شکست دهند.

بوندسلیگافنز: درباره یورو 2016 و آلمان، آیا آن ها می توانند قهرمان شوند؟

بوئل:

فکر می کنم بله، هر چند که نتایج اخیر جالب نبوده اند. باید ببینیم آیا شواین اشتایگر به موقع سلامتی خود را به دست می آورد و بازیکن دیگری تا زمان شروع یورو مصدوم می شود یا نه. نحوه مدیریت یواخیم لوو برای پست های لام، مرته ساکر و کلوزه که در جام جهانی به خوبی پر شده بودند، جالب خواهد بود.

بوندسلیگافنز: و سوال آخر، آیا ممکن است یک آکادمی بایرلورکوزن در ایران تاسیس شود؟ آکادمی بازیکنان جوان ایرانی؟

بوئل:

سوال خوبی است. اگر شما بازیکنان مستعد زیادی در ایران دارید، چرا که نه؟ احتمال هر چیزی وجود دارد.

 

لینک اولین مصاحبه اختصاصی وبسایت بوندسلیگافنز؛ مصاحبه با یونس مالی

لینک دومین مصاحبه اختصاصی  وبسایت بوندسلیگافنز؛ مصاحبه با وینچنزو گریفو

لینک سومین مصاحبه اختصاصی وبسایت بوندسلیگافنز؛ مصاحبه با سردبیر کیکر

لینک چهارمین مصاحبه اختصاصی وبسایت بوندسلیگافنز؛ مصاحبه اختصاصی با پاول فرهاخ


کد:20121
نظرات
16
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها