1864

ژورنالیست گلادباخی در مصاحبه اختصاصی با بوندسلیگافنز: اولین ژورنالیستی بودم که نوشتم کرامر باید به جام جهانی برود؛ وحید هاشمیان از دوستانم است؛ آلمان عطش زیادی برای فتح یورو دارد

جمعه 11 تیر 1395، 08:23 ب.ظ ، 1 سال و 4 ماه و 25 روز 20 ساعت و 12 دقیقه قبل

آقای ناین هاوس در گفتگویی اختصاصی به سوالات وبسایت بوندسلیگافنز پاسخ داد.

Fussball.ir:

آقای دیوید ناین هاوس بیش از 20 سال است که به حرفه ژورنالیستی مشغول است. او سه سال است که به طور تخصصی مسائل پیرامون باشگاه بروسیا مونشن گلادباخ را پیگیری و پوشش می دهد. دیوید 38 ساله که تخصص خاصی در مسائل بروسیا دورتموند و بروسیا مونشن گلادباخ دارد در گفتگویی کوتاه به سوالات وبسایت بوندسلیگافنز پاسخ داد.

بوندسلیگافنز: هدف بلند مدت گلادباخ چیست؟ آن ها در لیگ قهرمانان هستند و رکورد مالی خود را شکسته اند اما ابرل همچنان به دنبال ستاره های جوان و فلسفه باشگاه است. این راه موفقیت را مسدود نمی کند؟

مکس ابرل شرایط بسیار خاصی برای بروسیا ایجاد کرده است. مونشن گلادباخ هر فصل رتبه ای یک رقمی به دست می آورد. این شاید در نگاه اول دست کم گرفتن توان تیم باشد اما او در 5 سال گذشته 4 بار به رقابت های اروپایی رسیده است. بازی در اروپا یک هدف بزرگ برای باشگاه است. زیرا که 5 تا 7 تیم ثروتمند تر در لیگ وجود دارند و گلادباخ باید از جوانان خود فلسفه خود را بسازد. آن ها از روی نیاز به این فلسفه رسیده اند. غیر از بایرن مونیخ تیمی در لیگ نیست که بتواند از خروج بازیکنانش به تیم های بزرگتر جلوگیری کند. حتی بروسیا دورتموند هم ستاره هایش را به بایرن و تیم های منچستری فروخته است.

بوندسلیگافنز: شوبرت در بازی های خارج خانه ضعف داشت و به نوعی دارای سندروم بازی های خارج از خانه بود! نوسان زیادی در طول فصل وجود داشت. آینده او را در گلادباخ چگونه می بینید؟ انتظار باشگاه از او چیست؟ آیا فکر می کنید تمدید قرارداد با او انتخاب صحیحی بود؟

آندره شوبرت زمانی تیم را تحویل گرفت که لوسین فاوره کنترل اوضاع باشگاه را از دست داد و بروسیا پارک را ترک کرد. با کمی تغییر تاکتیکی او شروع به پیروزی های متوالی کرد و باشگاه را به پلی آف لیگ قهرمانان رساند. شما باید برای این مرد کلاه خود را از سر بر دارید! البته که نوسان هایی در طول فصل مخصوصا در بازی های خارج خانه وجود داشت. دیدن فلسفه او و تیمش در فصل جدید بسیار جالب خواهد بود. اما شایعات زیادی پیرامون شغل او وجود دارد. من مطمئن نیستم او پایان فصل هم سرمربی گلادباخ باشد.

بوندسلیگافنز: گلادباخ چه میزان دیگر با یک قهرمانی فاصله دارد؟ آیا با پیشرفت سریع در 4 سال گذشته، می توان به غول شدن همانند دهه 70 امید داشت؟

پاسخ کوتاه می دهم: تا زمانی که بایرن مونیخ در لیگ وجود دارد، بروسیا مونشن گلادباخ فاتح لیگ نمی شود. شاید دی اف بی پوکال. گلادباخ می تواند با تیم های دیگر برای رتبه 2 تا 5 بجنگد.

بوندسلیگافنز: ابرل، ابرل، ابرل! ما واقعا این مرد را در ایران دوست داریم! عملکرد کلی او را چگونه ارزیابی می کنید؟ چند سال دیگر او در پست خود خواهد ماند؟

او یک انسان فوق العاده است. قابل اعتماد، همیشه دوستانه و درست! او موفق است. در ابتدای کار، او منتقدان زیادی داشت. اما ابرل کار خود را انجام داد. بروسیا قرارداد او را تا سال 2020 تمدید کرده است. این اتفاق بر اساس اعتمادی است که او در مسیر درستی برای باشگاه گام بر می دارد.

بوندسلیگافنز: درباره شرایط کریستینسن، آیا گلادباخ می تواند قرارداد او را دائمی کند؟

من با مکس ابرل چند روز پیش صحبت کردم. او شدیدا می خواهد قرارداد او را تمام کند و باشگاه حاضر است بابت او سختی و رنج بکشد! اما تا جایی که من می دانم، 20 میلیون یورو برای گرفتن کریستینسن از چلسی کافی نیست.

بوندسلیگافنز: علت بحران ابتدای فصل با فاوره چه بود؟

بیایید به عقب نگاه نکنیم. بیایید درباره آینده صحبت کنیم. در کلام کوتاه بخواهم بگویم: لوسین فاوره دیگر راضی نبود. این اولین باری نبود که او می خواست از شغل خود در بروسیا استعفا دهد.

بوندسلیگافنز: درباره حق پخش جدید تلویزیونی در بوندسلیگا. آیا تیم ها می توانند با توجه به قوانین در آلمان روی بازیکنان جدید خرج بیشتری بکنند؟

باید ببینیم. اما هنوز هم فاصله با لیگ برتر انگلیس زیاد خواهد بود. اما بله پول زیادی از سال 2017 به بوندسلیگا تزریق خواهد شد. در نظر من اوضاع برای تیم های دسته دویی جالب نخواهد شد اما آن یک مسئله کاملا جدا گانه است.

بوندسلیگافنز: ژاکا یک هافبک دفاعی با قابلیت پاسکاری عالی بود، آیا فکر می کنید کرامر بتواند جای خالی او را پر کند؟ فکر می کنید کرامر بار دیگر یک بازیکن عالی همانند سابق می شود؟ با خداحافظی اشترانزل و خروج ژاکا، چه کسی کاپیتان و رهبر گلادباخ می شود.

ژاکا یک بازیکن عالی با توانایی رهبری بالا و یک انسان عالی است. از دست دادن او یک فقدان بزرگ برای باشگاه است و جای خالی او باقی مانده است. کریستوف کرامر یک بازیکن خوب است. من او را از زمان بازی در بوخوم به خوبی می شناسم و اولین ژورنالیستی بودم که نوشتم کرامر باید به تیم ملی برای جام جهانی 2014 دعوت شود. اما مطمئن نیستم او بتواند قابلیت رهبری همانند ژاکا داشته باشد.

بوندسلیگافنز: یورو 2016! آیا آلمان عنوان قهرمانی را کسب می کند؟

اگر آن ها ایتالیا را شکست دهند، هر چیزی ممکن است. مانشافت قهرمانی جهان را یدک می کشد و عطش زیادی برای فتح یورو دارد. اما فرانسه هم یک تورنمنت بسیار خوب را سپری می کند.

بوندسلیگافنز: آیا احتمال تاسیس یک آکادمی گلادباخ در ایران وجود دارد؟!

باید این سوال را از مکس ابرل بپرسید! چه کسی می داند؟ من مهدی مهدوی کیا را از زمانی که در بوخوم بازی می کرد به خوبی می شناسم و وحید هاشمیان هم از دوستان من است. ایران استعدادهای فوق العاده ای دارد.

 

برای ارتباط با این ژورنالیست گلادباخی، می توانید از آدرس های زیر استفاده کنید:

https://twitter.com/ruhrpoet

https://www.facebook.com/nienhausdavid


کد:20669
مطالب مرتبط
6
نظرات
7
 • بسیار بسیار عالی بود... بهترین مصاحبه ای که تو سایت انجام دادیم بنظرم بود، واقعا دستت درد نکنه حسین که زحمتشو کشیدی و دست آقای ناین هاوس هم درد نکنه که جواب های کاملی داد

  ___

  بیایید به عقب نگاه نکنیم. بیایید درباره آینده صحبت کنیم. در کلام کوتاه بخواهم بگویم: لوسین فاوره دیگر راضی نبود. این اولین باری نبود که او می خواست از شغل خود در بروسیا استعفا دهد.

  جواب قابل تاملی داد
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به محمد سلیمی
   خواهش می کنم :)

   دم ایشون گرم که انقد باحاله :))
   اولا که بهش نمیاد 38 سالش باشه :)))))))
   دوما خیلی خاکیه...
   سوما جواب های بسیار خوبی داد.
   چهارما الان محسن میاد میگه دوما و سوما و چهارما غلطه... ثانیا درسته :|
 • خیلی کامل بود خدایی
  یعنی درد و بلاش بخوره تو سر لاینتر لارج :|
  سندروم بازی های خارج از خانه :))
  "پاسخ کوتاه می دهم: تا زمانی که بایرن مونیخ در لیگ وجود دارد، بروسیا مونشن گلادباخ فاتح لیگ نمی شود. شاید دی اف بی پوکال. گلادباخ می تواند با تیم های دیگر برای رتبه 2 تا 5 بجنگد."
  چقد رُک و صریح
 • خیلییی خوب بود :) لذت بردم
  خدایی بهش نمیاد 38 سال :))))
 • خسته نباشید به حسین عزیز و بقیه زحمت کشان سایت
  با همین فرمون برین میتونیم امیدوارم به مصاحبه با اسطوره هامون هم باشیم دمتون گرم
  مرسی از مصاحبه شونده
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به sohrab nj
   مخلص :))
   اگه دسترسی به توییتر یا فیسبوک دارین حمایت کنین ازش، ببینه ایرانیا مشتاق بوندسن :)
   بعدا به کارمون میاد :)
 • عالی بود دمتون گرم :)))))
  چشاش سگ داره ها اینم بش بگو :) شبیه چشای پارسا پیروزفره :D
  به امیدبازگشت گلادباخ بزرگ به اوج
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به Correction Pen
   مرسی :))

   حتما بهش میگم
  • Sajjad s   در پاسخ به سید حسین علوی زاده
   ژورنالیست که بای دیفالت حروم زاده میشه ...گلادباخی هم که باشه دیگه اخرت حروم زادگیه ...
   جمعه 1 اردیبهشت 1396، 03:34 ب.ظ
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به Sajjad s
   مودب باش
   جمعه 1 اردیبهشت 1396، 10:08 ب.ظ
  • Sajjad s   در پاسخ به سید حسین علوی زاده
   توهین کردم یا دروغ گفتم؟
   عین حقیقته...
   شنبه 2 اردیبهشت 1396، 06:57 ق.ظ
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به Sajjad s
   ادب خانوادگیتو نشون دادی
   شنبه 2 اردیبهشت 1396، 05:50 ب.ظ
  • Sajjad s   در پاسخ به سید حسین علوی زاده
   بعد از شما البته
   شنبه 2 اردیبهشت 1396، 06:06 ب.ظ
 • مصاحبه عالی ای بود مرسی
 • جالب بود ممنون
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها