2092

ژورنالیست دورتموندی در مصاحبه اختصاصی با بوندسلیگافنز: هواداران دورتموند نباید زیاد از واتسکه شکایت کنند؛ دورتموند حداقل دو بازیکن دیگر جذب خواهد کرد؛ فصل آخر یورگن کلوپ یک استثنای منفی بود

پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 06:34 ب.ظ ، 1 سال و 4 ماه و 12 روز 3 ساعت و 32 دقیقه قبل

آقای اشتفان بوتسکو در مصاحبه ای اختصاصی با بوندسلیگافنز به سوالات ما پاسخ دادند.

Fussball.ir:

آقای اشتفان بوتسکو سال های زیادی است که به حرفه ژرونالیستی مشغول است و تمام تمرکز وی نیز روی تیم شهرش یعنی بروسیا دورتموند متمرکز است. وی یکی از نویسنده های سایت معتبر ورزشی Espnfc در بخش دورتموند می باشد و همچنین در سایت های Football Collective و One Football مشغول است. یکی دیگر از کار های وی که کابران سایت احتمالا با آن آشنایی دارند، پادکست های آقای بوتسکو می باشد. وی در سایت The yellow wall pod؛ تاکنون 143 پادکست اختصاصی در مورد تیم بروسیا دورتموند ضبط کرده است که در آن به بررسی بازی ها و مسائل مختلف پیرامون باشگاه دورتموند می پردازد. وی همچنین یکی از نویسنده های برنامه اندرویدی Buzz09 که در مورد اخبار دورتموند می باشد نیز است. وی در گفت و گوی کوتاه به سوالات سایت بوندسلیگافنز پاسخ داد.

 

بوندسلیگافنز: بعد از نمایشی دور از انتظار از دورتموند در آخرین فصل حضور یورگن کلوپ، توماس توخل سکان هدایت زنبورها را به عهده گرفت و فصلی فوق العاده را با بی فائو بی تجربه کرد هرچند منتهی به جامی نشد. آیا شما اصلا فکر می کردید که دورتموند بتواند به این سرعت مثلی ققنوسی از خاکستر برخیزد؟

شما همیشه باید این مسئله را به یادتان بسپارید؛ فصل آخر کلوپ در دورتموند یک استثنای منفی بود. دورتموند همیشه کیفیت بسیار بالایی در تیم خود داشته است، چه در دوران رکورد خود چه در دوران اوج خود و همچنان هم ادامه خواهد داشت. اگرچه از اینکه توماس توخل توانست به آن سرعت فلسفه خود را در تیم پیاده سازی کند و با ثبات امتیازات را در اول فصل جمع کند، بسیار شگفت زده شدم.

بوندسلیگافنز: آیا به طور کل  از عملکرد بروسیا دورتموند در لیگ اروپا شما راضی بودید؟

بله و خیر. از اینکه در دور گروهی آن شور و شوق کافی و نبود تنش لازم، زیاد خوشحال نبودم ولی دلیل این مسئله می تواند تمرکزی باشد که دورتموند در آن بازه زمانی روی بوندسلیگا گذاشته بود. بعد از حذف پورتو و تاتنهام با آن نمایش چشمگیر، واقعا حذف شدن در مقابل لیورپول بسیار نا امیدکننده بود. آن یک شانس تاریخی بود برای فتح لیگ اروپا بود که دورتموند آن را بی دلیل از دست داد.

بوندسلیگافنز: برنامه فصل 2016/17 بوندسلیگا مشخص شد و دورتموند در اولین دیدار باید در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک میزبان ماینتس باشد. دیدگاه شما در مورد اولین بازی و باقی دیدار های دورتموند بر اساس برنامه بازی ها چطور است؟

بازی مقابل ماینتس هیچوقت آسان نبوده است و بازی مقابل تیمی تازه صعود کرده به بوندسلیگا در ابتدای فصل، چیزی نیست که جای شکرگزاری داشته باشد! در مجموع، فکر می کنم که دورتموند می تواند از برنامه بازی های خود در این فصل راضی باشد. آن ها شروعی آسان خواهند داشت ولی این موضوع همچنین به این معنا است که آن ها باید از ابتدا امتیازات لازم را جمع کنند.

بوندسلیگافنز: هانس یواخیم واتسکه گفته بود که متس هوملس، هرینخ مخیتاریان و ایلکای گوندعان در یک فصل باشگاه را به طور همزمان ترک نخواهند کرد. حال او نتوانسته به قولش عمل کند. نظر شما در مورد این نوع از مدیریت چه می باشد و آیا بازیکنانی که به عنوان جانشین در حال حاضر جذب شده اند به اندازه کافی خوب هستند؟

حیف است که دورتموند نتوانست هیچکدام از این بازیکنان را در تیم خود نگه دارد. باشگاه های بزرگ تری وجود دارند که از لحاظ مالی، قوی تر از دورتموند می باشد. اگر از دید تجارت به این موضوع نگاه کنیم، به عنوان مثال با توجه به پیشنهادی که منچستر یونایتد برای مخیتاریان داده بود، نگه داشتن این بازیکن با وجود باقی ماندن یک سال از قراردادش یک اشتباه محسوب می شد. واتسکه همچنین اخیرا اظهار داشت که تعبیر غلطی در مورد این مسئله در گذشته داشته است ولی با توجه به عملکرد بسیار خوبی که باشگاه در دروان حضور او داشته است، هواداران دورتموند نباید خیلی زیاد از او شکایت کنند.

بوندسلیگافنز: آیا همچنان می توانیم منتظر شنیدن بمب خبری در فرصت باقی مانده نقل و انتقالات از جانب دورتموند باشیم؟

بله. دورتموند حداقل دو بازیکن دیگر جذب خواهد کرد که می تواند از بین آندره شورله، ماریو گوتزه، متیو کوواچیچ یا عمر توپراک باشد. متاسفانه نون سوبوتیچ باشگاه را ترک خواهد کرد.

بوندسلیگافنز: کوبا تورنومنت موفقی را به همراه تیم ملی لهستان پشت سر گذاشت و به کمک زیادی به تیم ملی کشورش کرد. آیا در آینده توماس توخل حداقل یک شانس به کوبا می دهد که خود را ثابت کند؟

دورتموند قطعا به او یک شانس خواهد داد. ولی چیزی که مشخص است این است که دورتموند نمی تواند برای یاکوب بلاژیکوفسکی جایگاهی ثابت در ترکیب اصلی تیم را ضمانت کند. اگر کوبا بخواهد به طور منظم در ترکیب تیم بازی کند، به احتمال زیاد همانند نون سوبوتیچ باشگاه را ترک خواهد کرد.

بوندسلیگافنز: کدام تیم های تا به اینجا توانسته اند عملکرد بهتری در بازار نقل و انتقالات داشته باشند؟ بهترین خرید دورتموند تا به اینجا چه بازیکی بوده است؟

چون پنجره نقل و انتقالات تا پایان ماه آگوست باز خواهد بود، هنوز برای قضاوت بسیار زود است ولی لورکوزن عملکرد بسیار خوبی داشته است. آن ها بازیکنی کلیدی را از دست نداده اند و توانسته اند تیم خود را بهبود ببخشند. البته بایرن مونیخ نیز با خرید متس هوملس، کیفیت بالایی را به تیم خود تزریق کرده است. در مورد بهترین خرید دورتموند، گفتنش بسیار سخت است ولی عثمان دمبله احتمالا هیجان انگیز ترین انتقال می تواند باشد. ولی مارک بارترا مهره مهم تری در خط دفاع محسوب می شود. از بقیه خریدها نیز خوشم می آید. باید صبر کرد و دید که توخل چگونه از این بازیکنان استفاده خواهد کرد.

بوندسلیگافنز: کار آنجلوتی سرمربی فصل آینده بایرن مونیخ خواهد بود. پنجمین قهرمانی پیایی بایرن یا فصلی جذاب در بوندسلیگا؟ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

فکر نمی کنم که دورتموند در این فصل تیمی باشد که بتواند پا به پای بایرن رقابت کند. بایرن همیشه شانس اول قهرمانی در بوندسلیگا می باشد ولی امیدوارم که فاصله ای کمتر از فصل گذشته را شاهد باشیم.

بوندسلیگافنز: با توجه به فعالیت های زیادی که در زمان برگزاری یورو 2016 در توئیتر داشتید، آیا عملکرد مانشافت راضی کننده بود یا نه؟ نظرتان در مورد لیست نهایی بازیکنان از سوی یواخیم لوو چیست؟ جای کسی خالی نبود؟

فکر می کنم یواخیم لوو عملکردی مطلوب در این رقابت ها داشت. مصدومیت های زیادی گریبان گیر او قبل از شروع مسابقات شد ولی او ثابت کرد که از سال 2012 تا الان بسیار پیشرفت کرده است. هواداران دورتموند همیشه با او در مورد عدم دعوت مارسل اشملزر به خاطر کمکی که می توانست با تجربه بالایش داشته باشد، بحث خواهند کرد.

بوندسلیگافنز: بعد از فصل فوق العاده زیر نظر توماس توخل در اولین فصل حضورش در بروسیا دورتموند، انتظارات هواداران از تیم برای فصل جدید چگونه باید باشد؟ جامی معتبر بعد از پنج سال؟!

فکر نمی کنم که فتح بوندسلیگا یا لیگ قهرمانان انتظاری واقع گرایانه از دورتموند باشد. آن ها همیشه می توانند در DFB Pokal قهرمان شوند البته با کمی شانس!

 

توئیت آقای بوتسکو بعد از حضور در پادکست روی موج بوندسلیگا (چند ماه قبل): هواداران بوندسلیگا در تمام نقاط دنیا! پادکستی به زبان فارسی از کشور ایران! این کار چقد جالبه؟ (خطاب به توئیتر رسمی انگلیسی سایت بوندسلیگا)

برای ارتباط با آقای اشتفان بوتسکو

اکانت توئیتر: https://twitter.com/bvbawesome

پادکست و اخبار اختصاصی: http://www.tyw.bundesligalounge.com

--------------------------------------------------

پاسخ آقای بوتسکو، دقایقی پیش:


کد:20978
مطالب مرتبط
8
نظرات
16
 • تشکر ویژه از وحید محجوب عزیز و بر و بچه های زحمت کش این سایت...دمتون گرم
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 06:38 ب.ظ
  • وحید محجوب   در پاسخ به افشین یزدانی
   خواهش می کنم افشین جان :))
   پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:16 ب.ظ
 • مرسی از مصاحبه
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 06:41 ب.ظ
 • پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 06:42 ب.ظ
 • ممنونم از وحید محجوب عزیز و البته تموم بچه های سایت...واقعا این مصاحبه ها یکی از وجه های تمایز اینجا با جاهای دیگه ست! خسته نباشید!
  در مورد مصاحبه هم که این آقا اشتفان (!) فرد بسیار فهیم و آگاهیه و واقعا از جواباش لذت بردم...تقریبا تو همه موارد باهم، هم نظریم! :-D
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 06:52 ب.ظ
  • وحید محجوب   در پاسخ به پیمان جعفری
   خواهش می کنم. سعی ما اینه که کاربرا و بازدید کننده های سایت از عملکرد ما راضی باشن و کارهای متفاوتی براشون انجام بدیم.
   پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:20 ب.ظ
 • ان ها نمیتوانند قهرمان بوندسلیگا ولیگ قهرمانان شوند شایدDFBPOKALرابا کمی شانش ببرند
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:05 ب.ظ
 • مرسی بابت مصاحبه
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:20 ب.ظ
 • خب یه تشکر ویژه از وحید و دوست بسیار خوبمون آقای بوتسکو که قشنگ مشخصه هدفش شبیه به هدف ماس؛ ارتقاء کمی و کیفی هوادارای بوندس لیگا!
  خیلی راضی بودم از این سوالا و جواباش، کلا باهاش حال میکنم، خیلی مرد خوبیه :)

  ضمنا ایشونم مثه من رنگ سبز رو دوس داره :))))
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:21 ب.ظ
  • وحید محجوب   در پاسخ به سید حسین علوی زاده
   منم به نوبه خودم یه تشکر ویژه باید مخصوصا از تو وبقیه دوستان بکنم که خیلی تو این بخش کمک می کنید.
   اشتفان آدم خیلی باحالیه و واقعا همیشه ما رو شرمنده مرامش کرده:)))

   راستی دفعه بعد مثل ماتریکس واسش از رنگ سبز استفاده کن :))
   پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 08:33 ب.ظ
  • سید حسین علوی زاده   در پاسخ به وحید محجوب
   :)))))
   پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 11:51 ب.ظ
 • پاسخ های ژورنالیستا در مقایسه با بازیکنا خیلی جذابترو بهتره
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:24 ب.ظ
 • خسته نباشید.... خیلی خوب صحبت کرده بود مثل همیشه

  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:32 ب.ظ
 • ممنون از مصاحبه، عالی
  ژورنالیست ها به مراتب خیلی خیلی بهتر از بازیکن ها پاسخ می دن فنی و حرفه ای تر
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 07:44 ب.ظ
 • پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 10:45 ب.ظ
 • عالیه که همچین مصاحبه هایی انجام میدین ولی بهتره در آینده با بازیکنا مصاحبه کنین
  پنج‌شنبه 24 تیر 1395، 10:46 ب.ظ
 • قشنگ يه سر و گردن از بقيه سايت ها بالاتر هستين
  همه چی روی حساب
  همه ی خبر ها به موقع گذاشته ميشه

  با تشکر از زحمات شما
  • وحید محجوب   در پاسخ به German Puoria
   واقعا باعث خوشحالیه که همچین نظری دارید
   😊👍
 • مرسی عالی بود
 • سلام وتشکر از وحید محجوب عزیز♥♥♥
  برخلاف اون لاینتر احمق،ایشون خیلی خوب و درست جواب داده بود
  عالی بود
  یک‌‌شنبه 27 تیر 1395، 01:16 ب.ظ
 • جالب بود
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها