1876

ژونالیست آلمانی در گفتگو با بوندسلیگافنز: هر پنج بازیکن برتر لیگ، بایرن مونیخی هستند؛ جهانبخش و آزمون می توانند در بوندسلیگا بازی کنند

یک‌‌شنبه 27 تیر 1395، 06:11 ب.ظ ، 1 سال و 4 ماه و 27 روز 8 ساعت و 13 دقیقه قبل

کنستانتین اکنر در مصاحبه ای اختصاصی به سوالات سایت بوندسلیگافنز پاسخ داد.

Fussball.ir:

کنستانتین اِکنر، ژورنالیستی آلمانی می باشد که در زمینه فوتبال فعالیت دارد. وی همچنین دارای مدرک مختلفی از جمله لیسانس تاریخ اروپا می باشد و علاقه زیادی به عکاسی نیز دارد. نام و کارهای او در زمینه فوتبال در بین ورزشی نویسان آلمانی شناخته شده است و مقالات او دارای سطح بالایی می باشند که تنها محدود به فوتبال آلمان نمی شود. وی در سایت های نظیر Spielverlagerung، The Yellow Wall Pod، Constantineckner، Outside of the boot، Focus فعالیت دارد.

وی در گفت و گو با سایت بوندسلیگافنز شرکت کرد و به تعدادی از سوالات ما پاسخ داد.

 

بوندسلیگافنز: دلایل اصلی عدم نمایش قابل قبول هوفنهایم در فصل گذشته چه بود؟ با پیوستن ساندرو واگنر، فکر می کنید که آیا ادواردو وارگاس در تیم باقی خواهد ماند؟ آیا آن ها می توانند بار دیگر موفق شوند و آیا می توانند سوله و رودی را حفظ کنند؟

زمانی که فصل قبل آغاز شد، مارکوس گیزدول سکان هدایت هوفنهایم را در اختیار داشت. او مربی بسیار خلاقی است ولی نتوانست همه ی چیزها را به خوبی در کنار هم قرار دهد. جانشینی وی با هوب استیونز اگر بخواهیم کاملا رک باشیم، تصمیمی احمقانه بود. استیونز چیز زیادی به تیم هوفنهایم اضافه نکرد. احتمالا مسئولان هوفنهایم فکر کرده بودند که تجربه مرد هلندی در نجات دادن تیم های مختلف از سقوط به دسته پایین تر در چند سال اخیر می تواند به کمک آن ها نیز بیاید. در انتها، آن ها تصمیم گرفتن یولیان ناگلزمن را به عنوان سرمربی خود زودتر از زمان موعود (قرار بود این فصل سرمربی هوفنهایم باشد) معرفی کنند. در ابتدا او قرار بود کارش را در شروع فصل 2016/17 آعاز کند. با توجه به فعالیتی که هوفنهایم در نقل و انتقالات داشته است، جدایی کوین فولاند مسلما دردناک است. ساندرو واگنر گزینه خوبی برای پست مهاجم نوک می باشد. به نظر من آن ها باید ادواردو وارگاس را حفظ کنند. او در مقایسه با واگنر، می تواند در پست های مختلفی از جمله مهاجم و وینگر بازی کند. اضافه شدن آندره کراماریچ و تعدادی استعداد جوان، خط حمله ای خطرناک را برای شاگردان ناگلزمن به ارمغان خواهد آورد. به علاوه آن ها باید قادر باشند که سوله و رودی را حداقل برای یک فصل دیگر در تیم خود حفظ کنند.

بوندسلیگافنز: فکر می کنید آیا آقای هکنیگ گزینه درستی برای وولفسبورگ می باشد؟ عملکرد وی را در چند سال اخیر چگونه ارزیابی می کنید؟

من سوال را اینگونه تغییر می دهم: آیا مربی بهتری وجود دارد که بخواهد به وولفسبورگ بیاید؟ اگر نه، سپس هکنیگ گزینه درستی در حال حاضر خواهد بود. به نظر می رسد که هکینگ از تئوری "فوتبال در وهله اول بستگی به عملکرد بازیکنان دارد" پیروی می کند. هکینک مسیر راحت تر را انتخاب می کند و به جای اینکه بازیکنانش را در سیستمی مشخص استفاده کند، ترجیح می دهد عملکرد تیمش را بر قدرت بازیکنانش طرح ریزی کند. این کار می تواند جواب بدهد البته در شرایطی که شما بازیکنان سطح بالایی مثل کوین دی بروین یا ایوان پریشیچ را در اختیار داشته باشید. متاسفانه برای وولفسبورگ، بعد از اتمام لیگ به عنوان نایب قهرمان و فتح جام حذفی در سال 2015، آن ها بازیکنانی کلیدی را از دست دادند که مجبور به جایگزنی آن ها شدند. هرچند یولیان دراکسلر همانند تعداد کمی از بازیکنان در سن 22 سالگی بازیکنی با استعدادی است و فکر می کنم پر کردن جای خالی دی بروین شاید زیادی برای او بزرگ باشد.

بوندسلیگافنز: ماینتس و هرتا دو نماینده فوتبال آلمان در قابت های لیگ اروپا خواهند بود. فکر می کنید که این تیم ها می توانند تورنومنتی موفق را پشت سر بگذارند یا نه؟ ماینتس لوریس کاریوس و کاپیتان یولیان بامگارتلینگر را از دست داده است، آیا می توانند جای خالی این بازیکنان را پُر کنند؟

این اولین بار نیست که تیم هایی نظیر هرتا و ماینتس که شانس کمی در رقابت های اروپایی دارند، به لیگ اروپا صعود می کنند و سپس در رقابت های بین اللملی به مشکل می خورند. هرتا به خصوص برای تکرار موفقیت های سال قبل خود، دوران سختی را پیش رو خواهند داشت. ماینتس می داند که چطور با جدایی بازیکنان کلیدی خود کنار بیاید و در پنجره نقل و انتقالات تابستانی برای آن راه حلی پیدا کند. فقط کافی است که به سال های گذشته نگاهی بیندازیم. شینجی اوکازاکی به لستر سیتی پیوست و آن ها یوشینوری موتو را به خدمت گرفتند و بعد از آن نیز یان کوردوبا. در همان زمان، یوهانس گایس نیز از ماینتس جدا شد و به شالکه پیوست اما 05 ها دنی لاتزا و فابیان فری را به خدمت گرفتند. این بار نیز آن ها می توانند بار دیگر توانایی خود را در پیدا کردن جایگزین برای ستاره هایشان اثبات کنند؛ همانند به خدمت گرفتند استعدادی در خط هافبک مرکزی به نام خوزه رودریگز.

بوندسلیگافنز: رالف هازنهوتل اینگولشتات را به مقصد لایپزیگ ترک کرد. فکر می کنید که هازنهوتل بهترین گزینه برای لایپزیگ می باشد؟ چه بر سر اینگولشتات بدون هازنهوتل خواهد آمد؟

با توجه به سیستمی که لایپزیگ در فصل قبل بازی می کرد، هازنهوتل بهترین گزینه برای آن ها محسوب می شود و باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که وی فسلفه ای مشابه را ترجیح می دهد ــ تمرکز بر پرس شدید و انتقال سریع بازی از دفاع به حمله. او می تواند با اجرا کردن تفکرات خود که شکل بهتر و تصفیه شده تری نسبت به سیستم لایپزیگ در فصل گذشته می باشد، آن ها به مرحله بعدی از سیر پیشرفت شان برساند. در نتیجه، سیستم پرسینگ سازگار تر با توجه به شرایط بازی در حالیکه به مفاهیم اساسی تیم لایپزیگ که آن ها خاص می کند ضربه نزند.

اینگولشتات تشخیص داد که مارکوس کازینکسی پتانسیل کافی برای هدایت تیم را در بوندسلیگا دارا می باشد، اگرچه عملکرد وی در تیم کارلسروهه به نوعی در اکثرا مواقع سیسنونی بود و ثبات لازم را نداشت. بنابراین کاری آسان در پیش نخواهد داشت. اینگولشتات توانایی این را دارد که بازیکنانی همانند پاسکال گروس، آلفردو مورالس و متیو لکی را حفظ کند، که این کار به تلاششان برای به دست آوردن رتبه لازم در لیگ کمک می کند.

بوندسلیگافنز: فکر می کنید که آدمیر مهمدی در لورکوزن باقی خواهد ماند؟ اگر وی بخواهد بای آرنا را ترک کند، کدام تیم بهترین گزینه برای او محسوب می شود؟

یولیان برانت یکی از بازیکنان تیم ملی المپیک آلمان خواهد بود. بنابراین می توانم تصور کنم که لورکوزن علاقه مند به حفظ مهمدی به عنوان گزینه ای در بال چپ باشد. اگر مهمدی شیرها را ترک کند، باید به تیمی همانند مونشن گلادباخ بپیوندد تا بتواند به عنوان بال کناری یا مهاجم دوم مورد استفاده قرار گیرد.

بوندسلیگافنز: مهم ترین هدف لایپزیگ چه می باشد؟ آیا به این نظریه اعتقاد دارید که آن ها می تواند به یکی از مدعیان در چند سال آینده تبدیل شوند؟ آن ها توانایی ایستادن در چه رتبه ای را در این فصل دارا هستند؟ آیا می توانند جواز حضور در لیگ اروپا را به دست بیاورند؟

هدف نهایی آن ها مشخص است؛ قرار گرفتن در کنار بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند به عنوان سومین قدرت برتر فوتبال آلمان. برای رسیدن به این مهم، نیازمند زمان هستند و افرادی که این تیم را هدایت می کنند، کاملا از این چالش پیش رویشان آگاه هستند. فکر می کنم که فصل را در میانه های جدول به پایان می برند. کسب جواز حضور در رقابت های لیگ اروپای سال بعد، موفقیتی بزرگ قلمداد خواهد شد. و اگر حتی فراتر از آن نیز در اولین فصل حضورشان ظاهر شوند، عملکردی استثنایی خواهد بود.

بوندسلیگافنز: وفادارترین بازیکن بوندسلیگا کیست؟ اگر نمی توانید یک نفر را انتخاب کنید، پنج نفر را نام ببرید!

اوه، سوال سختی است. تعداد کمی از آن ها به تازگی خداحافظی کرده اند. من رومن وایدنفلر، فیلیپ لام، الکس مایر، کلمنتس فریتس و اشتفان کیسلینگ را انتخاب می کنم.

بوندسلیگافنز: بهترین بازیکن بوندسلیگا کیست؟ اگر نمی توانید یک نفر را انتخاب کنید، پنج نفر را نام ببرید!

بهترین دروازه بان، بدون شک مانوئل نویر می باشد. بواتنگ بهترین مدافع وسط و دیوید آلابا بهترین مدافع کناری. تیاگو آلکانترا قبل از مصدومیت، تسلط بالایی در میانه میدان داشت، البته بعد از ایلکای گوندوعان که به لیگ انگلیس رفت. آرین روبن نیز باید به عنوان بهترین بال کناری لیگ انتخاب کنیم. خب، این بازیکنان به نظر من پنج بازیکن برتر لیگ هستند که همه نیز از بایرن هستند! با این وجود قهرمانی های متوالی بایرن مونیخ نمی تواند اتفاقی باشد...

بوندسلیگافنز: چه تیم های به نظرتان در این فصل سقوط خواهند کرد؟

ماجراجویی های دارمشتات را دوست دارم، اما با از دست دادن چندین بازیکن کلیدی ولی سرمربی خود، شانس بسیار کمی برای بقا در لیگ دارند ــ و خودشان نیز آن را می دانند. تعدادی از باشگاه ها هستند که امکان دارد در طول فصل به مشکل بخورند همانند فرانکفورت، اینگولشتات، آگزبورگ، برمن و فرایبورگ.

بوندسلیگافنز: بهترین مدیر ورزشی حال حاضر بوندسلیگا چه کسی می باشد؟ چرا؟

میشائل رشکه از بایرن مونیخ ذهن فوتبالی فوق العاده ای دارد گرچه آنچنان نقش مدیر ورزشی را در بایرن ندارد! به خاطر همین من کریستین هایدل را به عنوان بهترین مدیر ورزشی انتخاب می کنم. او کاری شگرف در ماینتس انجام داد. او تمام ابزار های لازم برای موفقیت در شالکه داراست، هرچند که این باشگاه به خاطر اختلافات و جنگ های داخلی شهره است.

بوندسلیگافنز: آیا آلمان برنامه ای برای راه اندازی آکامی هایی در سراسر دنیا در سر دارد؟ آیا می توان امیدوار به تاسیس آکادمی فوتبال آلمان در ایران باشیم؟!

برنامه ای تا آن جایی که من می دانم، نه. بوندسلیگا بدون شک به تبلیغات و فعالیت های خود در آسیا ادامه خواهد داد. چین، هند، ایران و بعضی از کشورهای دیگر از بازار فوتبالی بزرگی برخوردار هستند که همچنان در دهه آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. بوندسلیگا می خواهد از جنبه های تفریحاتی بازی ها، جایگاه خود را محکم کند و به دومین قدرت بعد از لیگ جزیره تبدیل شود. برای ایران، بسیار عالی می باشد که چند بازیکن شاغل در بوندسلیگا داشته باشند. اشکان دژاگه چندین سال برای وولفسبورگ و هرتابرلین بازی کرد اما سال 2012 آلمان را ترک کرد. شاید سردار آزمون و علیرضا جهانبخش بتواند در آینده نزدیک به باشگاه های بوندسلیگایی ملحق شوند.

 

راه های ارتباط با کنستانتین اکنر:

اکانت توئیتر: https://twitter.com/cc_eckner

اکانت فیسبوک: https://www.facebook.com/cceckner

دنبال کردن کار های کنستانین اکنر:

http://constantineckner.com

http://outsideoftheboot.com/author/constantin-eckner/

http://www.tyw.bundesligalounge.com/author/constantin/

http://spielverlagerung.com

http://www.focus.de/sport/experten/eckner/


کد:21052
مطالب مرتبط
8
نظرات
12
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها