1663

مصاحبه اختصاصی فوسبال با سایت Bundesliga Fanatic: فروش لواندفسکی حماقت محض است؛ هایدل بهترین مدیر ورزشی حال حاضر بوندسلیگا می باشد

شنبه 30 مرداد 1395، 05:17 ب.ظ ، 1 سال و 3 ماه و 22 روز 15 ساعت و 56 دقیقه قبل

سایت Bundesliga Fanatic در گفت و گویی با سایت Fussball.ir شرکت کرد و به سوالات ما پاسخ داد.

Fussball.ir:

سایت Bundesliga Fanatic سایتی می باشد که از سراسر دنیا نویسنده دارد و مدت زیادی است که مقاله های مختلفی در مورد بوندسلیگا، بوندسلیگای دو و سه و فوتبال آلمان می نویسد. سایت Fussball.ir در مصاحبه ای اختصاصی با Niklas Wildhagen که سردبیر، یکی از موسسان و از مقاله نویسان سایت Bundesliga Fanatic می باشد، در مورد مسائل مختلفی به صحبت پرداخت.

نیکلاس وایلدهیگن، فوتبال دوستی 30 ساله می باشد که بوندسلیگا و فوتبال آلمان را از اوایل دهه 90 دنبال می کند. وی از سال 2011 با سایت Bundesliga Fanatic همکاری دارد و در برنامه های پادکستی همانند Talking Fussball و Aufstieg Pod نیز حضور دارد.

فوسبال: کلاوس میشل کوهنه قول داده بود که 50 میلیون یورو را برای خرید های هامبورگ اختصاص خواهد داد. آن ها چطور می توانند با وجود قانون 50+1در آلمان از این پول استفاده کنند؟ و شما فکر می کنید که آیا هامبورگ می تواند بار دیگر به تیمی قدرتمند و مدعی در چند سال پیش رو تبدیل شود یا نه؟

فکر می کنم که پول، هیچوقت بزرگ ترین مشکل در هامبورگ نبوده است. حقیقت این است که چند تن از افراد کله گنده در راس باشگاه هامبورگ قرار دارند که هر کدام دیدگاه های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و باعث به وجود آوردن مشکلات بزرگی در چند دهه اخیر شده اند. به علاوه هامبورگ این وضعیت را تغییر داد اما باشگاه آنچنان که باید و شاید نتوانست انتظارات رسانه ها و هواداران خود را برآورده کند. اگرچه به نظر می رسد نحوه عملکرد هامبورگ به نوعی تغییر کرده است و برونو لابادیا و تیمش فصلی بسیار آرام و جمع و جور را پشت سر گذاشتند.

پولی که قرار بود به باشگاه تزریق شود به دیدی باریزدورفر کمک کرد که بازیکنانی نظیر فیلیپ کوستیچ، آلن هلیلوویچ و بابی وود را جذب کند. این فصل بدون شک نشان می دهد که آیا دایناسور ها می تواند همچنان مسیر مثبتی را که از فصل قبل شروع کرده اند ادامه دهند یا نه و آیا می تواند در نیمه بالای جدول قرار گیرند یا نه؟

در مورد قانون 50+1 در آن گفته شده است که مالکان باشگاه های بوندسلیگایی باید از اعضای خود آن ها باشند ولی چیزی در مورد هدیه یا قرض از حامیان ثروتمند به میان نیامده است.

فوسبال: فکر می کنید که آیا روبرت لواندفسکی در بایرن ماندگار خواهد بود؟ آیا بایرن باید قراردادش را اصلا تمدید کند (به خاطر مذاکراتی که با رئال مادرید داشته است)؟

فکر می کنم او این فصل را در بایرن بماند. مدیر برنامه های لواندفسکی رویکرد خوبی در چند سال اخیر نداشته است و همیشه در تلاش برای فروش موکل خود بوده است و زمانی که حرف از ترانسفر به میان می آید، بسیار خوشحال می شود. در حال حاضر فکر می کنم بایرن یک انتخاب دارد. قرارداد او تا چند سال دیگر به پایان می رسد و او بازیکن بسیار مهمی برای مونیخی ها محسوب می شود. فروش وی در حال حاضر حماقت محض است، هرچند که اصلا احتیاجی به فروش وی نیز نیست.

فوسبال: فرانک باومن مدیر ورزشی جدید وردر برمن شده است. به نظر شما وی انتخاب خوبی برای برمن است؟ آیا آن ها می توانند وضعیت افتضاح خود را تغییر دهند؟

خب، در حال حاضر جایی که توماس اچین کار خود را به پایان برد، باومن باید آن را از سر بگیرد. انتقالاتی مثل جاستین ایلرس، نیکلاس مویساندر و پستوس آندیگو همگی امیدوار کننده و خرید هایی هوشمندانه بوده اند. اگرچه باید دید که آیا آن ها می تواند جای بازیکنانی نظیر یانیک وسترگارد و آنتونی اوجا را پر کنند یا نه. حقیقت این است که این دو بازیکن با قیمت بالایی به فروش رفته اند و برمن می تواند حتی در پنجره نقل و انتقالات زمستانی در صورت نیاز، بازیکنانی را جذب کند.

فرانک باومن اسطوره باشگاه برمن می باشد و به زیر و بم باشگاه آشنایی دارد. به علاوه، او چند سالی برای باشگاه فعالیت داشته است و با کنار رفتن توماس اچین، وی احتمالا بهترین کاندیدا برای جانشینی وی بوده است. بسیاری از نقل و انتقالاتی که در این پنجره انجام شده است، توسط توماس اچین بوده است و باید ببینم در فرصت باقی مانده باومن چه کار خواهد کرد.

بزرگترین تصمیم وی نیز قبلا گرفته شده است: او تصمیم گرفت قرارداد ویکتور اسکریپنیک را برای یک سال دیگر تمدید کند. او ممکن است با شروع بد برمن در آغاز لیگ، از این تصمیم خود پشیمان شود. هیچ کسی در باشگاه خواهان فصلی همانند فصل قبل نیست.

فوسبال: برادران کوواچ با نجات عقاب ها در فصل قبل کار تحسین برانگیزی انجام دادند! آیا آن ها می توانند در فصل پیش رو موفق باشند؟

در چند هفته نخستی که براداران کوواچ سکان هدایت آینتراخت فرانکفورت را به دست گرفتند، استایل بازی عقاب ها را به سخت تلاش کردن در هر بازی تغییر دادند. کار شان به سختی جواب داد، اگرچه در جنگ برای بقا شما باید چنین تاکتیکی را برگزینید. حال آن ها چند بازیکنی که می خواستند را جذب کرده اند و باید منتظر شروع فصل جدید باشیم و ببینم که آیا عقاب ها می توانند بار دیگر فوتبالی منحصر به فرد را به نمایش بگذارند یا نه.

فوسبال: هانوفر و اشتوتگارت فصل قبل به بوندسلیگای دو سقوط کردند. فکر می کنید آن ها بتوانند فصل دیگر به بوندسلیگا برگردند یا خیر؟

فکر می کنم هر دو باشگاه از منابع کافی و هواداران پر شور برای برگشت به بوندسلیگا برخوردار هستند. اگرچه با توجه به این واقعیت که تعداد زیادی تغییر در ترکیب دو تیم به وجود آمده است، سخت است که بگوییم آن ها از همان ابتدا می توانند بدون نقص کار کنند. تغییرات زیاد در هر باشگاهی به زمان زیادی برای هماهنگ شدن تیم احتیاج دارد و حتی بعضی اوقات به بیشتر از یک سال وقت احتیاج است که بار دیگر بتوان به بوندسلیگا برگشت. با اینکه هانوفر و اشتوتگارت تا به اینجا عملکرد خوبی در این دو هفته از خود نشان داده اند، فکر می کنم که این دو تیم در عرض دو یا سه سال آینده به بوندسلیگا بر خواهند گشت.

فوسبال: درک شوستر تیم دوست داشتنی خود یعنی دارمشتات را ترک کرد و جانشین واینتسیرل در آگزبورگ شد. فکر می کنید که وی بتواند در چالش جدید خود موفق باشد؟ آیا شوستر انتخاب درستی برای رویتر و تیمش محسوب می شود؟

فکر می کنم که بتواند. نکته جالب در مورد انتقالش به آگزبورگ این است که حالا او می تواند با ترکیبی از بازیکنان با استعداد تر کار کند و می تواند در مقایسه با دارمشتات فصل قبل که از عدم وجود کیفیت در تیم خود رنج می برد، فوتبالی به مراتب مثبت تر را ارائه دهد. به این حقیقت نیز باید اشاره کنیم که شوستر جوان است و دیدی عملی به فوتبالی که انجام می شود دارد. او گزینه بسیار مناسبی برای تیمی همانند آگزبورگ است.

فوسبال: وفادارترین بازیکن بوندسلگیا از نظر شما کیست؟ اگر نمی توانید انتخاب کنید، پنج نفر را نام ببرید!

کلمنتس فریتس. نمی توانم باور کنم که این فرد همچنان بازی می کند و چقدر فصل گذشته برای برمن در لحظات کلیدی خوب کار کرد.

الکساندر مایر. قراردادش را یک سال دیگر با عقاب ها تمدید کرد. در پنج یا شش سال گذشته نقش بسیار مهمی در فرانکفورت داشته است و در تمام پستی و بلندی های باشگاه با این تیم بوده است. بسیار تحسین برانگیز است.

فیلیپ لام. یکی از قدیمی ترین بازیکنان بوندسلیگا، بازیکنی که حتی می توانست به باشگاه هایی نظیر بارسلونا بپیوندد و درآمد بیشتری داشته باشد. اما وی تصمیم گرفت همچنان به کارش در باواریا ادامه دهد.

بندیک هوودس. بیش از 9 سال است که در شالکه حضور دارد. پیشنهاد های مختلفی به او شد، اما اون همچنان در شالکه باقی ماند.

کریستوف هیمروث. دروازه دوم بروسیا مونشن گلادباخ که زمان زیادی است در این پست ایفای نقش می کند. اما همچنان تصمیم دارد در کنار کره اسب ها بماند. وی اکنون بیش از 10 سال است که در باشگاه مونشن گلادباخ حضور دارد.

فوسبال: بهترین بازیکن بوندسلیگا چه کسی می باشد؟ اگر نمی توانید یک نفر را انتخاب کنید، پنج نفر را نام ببرید!

توماس مولر

فیلیپ لام

ژروم بواتنگ

مارکو رویس

روبرت لواندفسکی

فوسبال: چه تیم هایی فکر می کنید در این فصل به دسته پایین تر سقوط خواهند کرد؟

فکر می کنم دو تیم اینگولشتات و دارمشتات در خطر سقوط قرار داشته باشند. به علاوه، هرتا، برمن و کلن نیز می تواند در این بخش حضور داشته باشند. البته فکر می کنم برمن از شانس بیشتری برای درگیری مجدد با سقوط به دسته پایین تر همانند فصل قبل داراست.

فوسبال: بهترین مدیر ورزشی حال حاضر بوندسلیگا چه کسی است؟ چرا؟

بدون کوچکترین شکی، کریستین هایدل. زمانی که ماینتس در کمپ تمرینی خود در قبرس حضور داشت، او در حال توسعه دادن طرحی در لپ تابش بود که ماینتس را به بوندسلیگا برگرداند. در آن زمان مایتنس در بوندسلیگای دو برای فرار از سقوط می جنگید. حال نگاه کنید که وی چه میراثی بعد از رفتنش از ماینتس به جا گذاشته است. در یک کلمه فوق العاد است.

فوسبال: آیا آلمان برنامه  ای برای ایجاد آکادمی هایی در سراسر دنیا دارد؟ آیا می توانیم امیدوارم به یک آکادمی فوتبال آلمان در ایران باشیم؟!

باشگاه های بونئدسلیگایی به دنبال به خدمت گیری استعداد های جوان از سراسر دنیا هستند و در مورد باشگاه های بزرگ تر آن ها قصد دارند که خود را در خارج از کشور نیز مطرح و شناسانده کنند. اگرچه فکر نمی کنم بازار ایران در نظر این باشگاه ها قرار داشته باشد. به عنوان مثال باشگاهی مثل بایرن مونیخ احتمالا سعی می کند که بازار های بزرگ تری همانند چین یا هند را هدف گذاری کند. اگر ستاره ای در بباشگاهی همانند بایرن مونیخ بدرخشد، نیرو های اقتصادی به سمت کشور آن بازیکن ستاره سرازیر خواهد شد.

 

آدرس سایت Bundesliga Fanatichttp://bundesligafanatic.com

راه ارتباطی با نیکلاس وایلدهیدن:

اکانت توئیتر: @normusings


کد:21938
مطالب مرتبط
10
نظرات
9
 • آقا وحید مرسی از شما بابت مصاحبه خوبی که ترتیب دادید.
  شنبه 30 مرداد 1395، 06:37 ب.ظ
 • مرسی وحید واسه مصاحبه های خوبت

  دیداوی هم رفته وولف نه هامبورگ
  شنبه 30 مرداد 1395، 07:24 ب.ظ
 • بسیار مصاحبه خوبی بود و اینکه از همه تیم های بوندس لیگا سئوال پرسیده شد، در مورد هامبورگ منم تقریبا با نظراتش موافقم در حال حاضر بعضی از کله گنده های باشگاه یکم خوب کار نمیکنن دوسال پیش هم که میخواست سیستم مدیریتی عوض بشه مخالف بودن واگه فشار اولترا ها نبود معلوم نبود چی میشد، کوهنه واقعا یه نعمته واسه هامبورگ و بایرزدورفر هم یه مدیر توانا که تاحالا خیلی عالی کرده تو این دو سه سال و مطمئنم امسال وضعیت خیلی خیلی عالیتر میشه
  مرسی از وحید♥♥♥
  شنبه 30 مرداد 1395، 08:16 ب.ظ
  • وحید محجوب   در پاسخ به ᓄــפــــכ جـפּـاכ
   تو مسیر خوبی قرار داره هامبورگ و امسالم ت و نقل و انتقالات موفق بوده.
   فصلی بهتر از فصل گذشته در انتظارشونه
   شنبه 30 مرداد 1395، 10:15 ب.ظ
 • یکی از نویسنده های بسیار با دانش فناتیک هست... عاشق مطالب نوستالژیشم... مرسی وحید
  شنبه 30 مرداد 1395، 08:22 ب.ظ
 • سوالاتی که ايندفعه پرسيده شد گستردگی و تنوع بسيار عالی داشت . با تشکر از آقای محجوب


  در مورد باومن بسيار باهاش موافقم ....مطمئن هستم برمن دوستداشتنی با وجود باومن به دوران اوجش برميگرده
  شنبه 30 مرداد 1395، 09:43 ب.ظ
  • وحید محجوب   در پاسخ به German Puoria
   زحمت سوالات رو البته حسین عزیز کشید👍
   مخلصیم😊
   شنبه 30 مرداد 1395، 10:12 ب.ظ
 • دورد بر وحید دوست داشتنی و مصاحبه ها خوبت هنر نزد گیلانیان هست دورد برشرفت(گروس کوت)
  شنبه 30 مرداد 1395، 10:26 ب.ظ
 • واقعا مرسی از وحید.... واقعا خسته نباشی... دمت گرم.... خدا قوت پهلوان
  خیلی خوب بود
  یک‌‌شنبه 31 مرداد 1395، 04:53 ب.ظ
 • نویسنده بایرنیه؟
  دوشنبه 1 شهریور 1395، 01:06 ق.ظ
 • درود بررآلمان در مورو پروژه وولفسبورگ هم بپرشین عاشق وولفشبورگم
  دوشنبه 15 شهریور 1395، 03:53 ق.ظ
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها