901

آیا باز هم توپچی ها شکار کوسه های سرخ می شوند؟

چهارشنبه 22 دی 1395، 03:00 ب.ظ ، 1 سال و 12 روز 22 ساعت و 21 دقیقه قبل

بایرن مونیخ و آرسنال یکی از حساس ترین مسابقات دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را برگزار خواهند نمود.

Fussball.ir:

بایرن مونیخ و آرسنال در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم خواهند رفت، جدالی که در سالهای اخیر بارها تکرار شده و به نوعی یکی از قرعه های ثابت این رقابتها می باشد!

مونیخی ها که پس از 3 سال همکاری با پپ گواردیولا و ناکامی وی در کسب قهرمانی در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا سکان رهبری خود را به متخصص بردن این جام یعنی کارلو آنچلوتی داده است امیدوار هستند تا بار دیگر پس از سال 2013 که با یوپ هاینکس سرمربی محبوب خود این عنوان را کسب نمود ب بر سکوی قهرمانی این رقابتها تکیه زنند.

باواریایی ها در ابتدای حضور کارلتو با توجه به ایده های جدید و متفاوت او با سرمربی قبلی کمی دچار سردرگمی شدند و حتی در حساس ترین بازی های نیم فصل خود در لیگ مغلوب بوروسیا دورتموند و در لیگ قهرمانان مغلوب اتلتیکو مادرید گشتند(دور رفت)، اما در ادامه آنها توانستند خود را با افکار این مربی تطبیق دهند و با شناخت بیشتر کارلتو از تیم و ترکیب خود در میانه نیم فصل اول باواریاییها بدل به ماشین کسب امتیاز گشتند و یکی پس از دیگری رقیبان را از لبه تیغ بران خود گذراندند. در ادامه می خواهیم به شرایط این تیم در جدال برابر آرسنال در لیگ قهرمانان و برخی از فاکتورها که در این دیدار موثر می باشد بپردازیم.

 

جدال های رودر رو

یکی از فاکتورهای مهم در تقابل این دو تیم می تواند نتایج رودروی این تیم ها برابر یکدیگر باشد. بایرن مونیخ و آرسنال در سالهای اخیر بارها مقابل هم صفارایی نموده اند و حاصل این نبردها همواره یک چیز بوده است "برد و یا صعود بایرن مونیخ!" این موضوع می تواند عامل روحی روانی بسیار موثر و مثبتی برای شاگردان مرد باتجربه ایتالیایی باشد، موضوعی که پس از اعلام قرعه کشی و اعلام دیدار با نماینده انگلیس نیز نمایان بود و کسی در مونیخ از این قرعه نگران نشد.

 آنچلوتی پس از قرعه کشی عنوان داشت:

دو بازی جذاب پیش روی ما است و من بی صبرانه منتظر این دیدار هستم، به تیم خود ایمان دارم و امیدوارم به دور یک چهارم نهایی صعود کنیم.

کارل هاینتس رومنیگه، رییس آن زمان باشگاه بایرن‌مونیخ هم اظهار داشت:

 قرعه‌ جالبی نصیب‌مان شد و دو بازی سطح بالا پیش‌روی خود داریم. حریف ما در مرحله یک‌هشتم آرسنالی شد که شناخت خوبی از ما دارد. آنها تیم خوبی دارند.

 

نتایج بایرن مونیخ مقابل آرسنال از سال 2013 تا کنون:

 

2013: لیگ قهرمانان اروپا دور حذفی بازی رفت آرسنال1 بایرن مونیخ3  و دور برگشت بایرن مونیخ 0 آرسنال 2 (بایرن در مجموع با نتیجه 3-3 و بعلت گل زده در زمین حریف صعود کرد)

 

2014: لیگ قهرمانان دور حذفی، دور رفت آرسنال 0 بایرن مونیخ 2 و بازی برگشت بایرن مونیخ 1 آرسنال 1 ( بایرن مونیخ در مجموع دو دیدار با نتیجه 3-1 صعود کرد)

 

2015: دور گروهی بازی  رفت آرسنال 2 بایرن مونیخ 0 و بازی برگشت بایرن مونیخ 5 آرسنال 1

 

 

بازی رفت در مونیخ!

تنها تغییری که در بازی بایرن مونیخ مقابل آرسنال به نسبت سالهای گذشته رخ داده این موضوع باشد که جدال رفت دو تیم برخلاف سالهای گذشته این بار در آلمان و به میزبانی بایرن مونیخ برگزار خواهد شد. این موضوع که توپچی ها می توانند بازی برگشت را در خانه برگزار کنند در جدالهای دو تیم تازگی دارد. برای باواریایی ها این موضوع به یک عادت بدل گشته بود که کار تیم انگلیسی را در خانه آنها تمام کنند( همانند سالهای 2013 و 2014) و در مونیخ بازی راحت تری را انجام دهند اما امسال شرایط متفاوت گشته است. مانوئل نویر بهترین دروازه بان جهان و گلر بایرن مونیخ نیز در این باره عنوان می دارد:

این موضوع که در این دور از رقابتها اولین بازی را ما میزبانی خواهیم نمود برایمان تازگی دارد و باید ببینیم آرسنالی ها در روز بازی در چه فرمی خواهند بود.

 

مصدومین و شرایط متفاوت دو تیم

شاید مهم ترین مسئله ای که بایرن مونیخ را از کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان محروم ساخته باشد مصدومین پرشمار این تیم در حساس ترین مقطع فصل لیگ قهرمانان اروپا بوده باشد. امسال با امدن کارلو انچلوتی و تغییر مدل تمرینات تیم به نظر شرایط بهبود یافته است اما در همین وضعیت تقریبا مناسب، این تیم بازهم مصدومین سرشناسی دارد! ژروم بواتنگ مدافع مستحکم این تیم شانسی برای تقابل برابر آرسنال ندارد و تیاگو هافبک خوش نقش و تاثیرگذار این تیم نیز شاید به بازی رفت دو تیم نرسد. اما تفاوت دو تیم در این ضمینه مطمئنا نیمکت متفاوت دو تیم می باشد، نیمکت فوق العاده پرقدرت باواریایی ها بر خلاف آرسنال می تواند عصای دست این تیم و نقطه برتری انها در این دیدار باشد.

نکته مهم دیگر این موضوع می باشد که آرسنالی ها برخلاف رقیب آلمانی خود که در تعطیلات بلند مدت بین دو نیم فصل می باشد هر 3 روز یک بار بازی می کنند و این موضوع می تواند قوای بدنی انها را در چنین جدال پرفشاری تحلیل دهد و البته نکته مثبت اینگونه بازی کردن این نکته است که انها در شرایط مسابقه هستند و بایرنی ها هنوز برای رسیدن به بهترین فرم خود نیاز به زمان بیشتری داردند.

 

قدرت تهاجمی دو تیم و نقش مدافعین

بایرن مویخ و ارسنال همواره به ارائه فوتبالی تهاجمی معروف بوده اند و با توجه به این نکته که ترکیب دو تیم مملو از حضور بازیکنان تهاجمی سطح بالا می باشد نقش مدافعین دو تیم پر رنگ تر خواهد بود. بایرن مونیخ با داشتن ستاره های بزرگی در خط حمله همچون مولر، لواندوفسکی، روبن، کاستا و ... روز سختی را برای مدافعین پر اشتباه آرسنال رقم خواهد زد. در آنسوی میدان توپچی ها نیز در خط حمله خطرناک و زهر دار هستند حضور بازیکنانی همچون سانچز، ژیرود و اوزیل برای هر خط دفاعی ای تهدید محسوب می گردد.

با نگاهی به زنجیره دفاعی دو تیم به وضوح نمایان است که بایرن مونیخ با داشتن مدافعین مستحکمی همچون هوملس، مارتینز، آلابا و لام شرایط به مراتب بهتری به نسبت رقیب خود خواهد داشتکه مدافعین متوسطی همچون کوشینلی، موصطافی را در ترکیب خود می بیند.

 


کد:30524
نظرات
3
  • قیافه ونگر دوست داشتنیه بعد بازی:) 2014 بدجوری اعصابش بهم ریخت! بد قرعه ای خورده بهشون، امیدوارم حذف آبرومندانه ای داشته باشن.
    چهارشنبه 22 دی 1395، 07:05 ب.ظ
  • امسال هم ما میبریم
    پنج‌شنبه 23 دی 1395، 08:32 ق.ظ
  • بازی برگشت چیزی برای از دست دادن ندارند حتما حمله خواهند کرد...
    جمعه 6 اسفند 1395، 11:25 ب.ظ
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها