347

وولفسبورگ- دورتموند در گذر تاریخ

شنبه 28 مرداد 1396، 12:35 ق.ظ ، 3 ماه و 29 روز 6 ساعت و 19 دقیقه قبل

هر زمانی که این دو تیم در هفته ابتدایی و یا بعد از تعطیلات با یکدیگر روبرو شده اند، اتفاقات جالبی رخ داده است!

Fussball.ir:

پیش از بازی فردا این دو تیم چهار بار در آغاز فصل یا بعد از تعطیلات با یکدیگر روبرو شده اند. 15 گل در این 4 بازی به ثمر رسید و در یکی از این بازی ها جوانترین بازیکن تاریخ بوندس لیگا اولین بار برای تیمش به میدان رفت. علاوه بر این تمامی مربیان هلندی باشگاه بروسیا دورتموند بوندس لیگا را در مصاف با وولفسبورگ آغاز کرده اند.

7 آگوست 2004: برت فن مارویک به جای ماتیاس زامر هدایت زنبور ها را بر عهده گرفته و به زودی باید فرا می گرفت که در آلمان فوتبال همیشه عادلانه نیست! این بازی محل درخشش توماس روسیچکی است، موتزارت کوچک بارها و بارها خطر را روی دروازه گرگ ها ایجاد می کند تا اینکه پس از نیم ساعت، اورتون با شوتی سهمگین از فاصله 28 متری قفل دروازه وولفسبورگ را گشود. پس از این گل نوبت فرصت سوزی های اورتون و یان کولر شد تا این که توماس برداریچ در موقعیتی کاملا غیر منتظره گل تساوی را در دقیقه 43 به ثمر می رساند. در حالی که دورتموند همچنان حمله می کرد، 71 هزار تماشگر این دیدار پس از گل دوم این بازیکن در دقیقه 64 غافلگیر شدند. بازی با همین نتیجه به پایان رسید. کیکر آمار موقعیت های جدی این بازی را 12-3 به نفع دورتموند اعلام کرده بود، اما در نهایت شروع بوندسلیگا برای فن مارویک متحمل شدن این شکست خانگی بود.

22 ژانویه 2005: در شروع نیم فصل دوم دورتموند یک مهاجم جدید را به خدمت گرفته بود؛ ابی اسمولارک لهستانی. او در دقیقه 46 به میدان آمد و خط حمله این تیم با وجود او جانی تازه گرفت. در صحنه ای یان کولر با پاس فلوریان کرینگه را در سمت چپ صاحب توپ می کند و این بازیکن با حرکت و پاس کات بک اسمولارک را قبل از وایزر صاحب توپ می کند و او از فاصله 6 متری گل اول را برای دورتموند در دقیقه 55 به ثمر می رساند. 5 دقیقه بعد لارس ریکن با بهم ریختن دفاع گرگ ها ضربه ای لوب به سمت دروازه زد و این یان کولر بود که مقابل خط دروازه خود را به توپ رساند و گل دوم را به ثمر رساند. بروسیا دورتموند با این پیروزی 2-1 به رکورد شکست ناپذیری وولفسبورگ در خانه (7 پیروزی و 2 تساوی) پایان داد.

6 آگوست 2006: روزی برای کتاب های تاریخ. نوری شاهین اولین بازی خود در بوندسلیگا را با فقط 16 سال و 335 روز انجام داد. این رکورد تاکنون جا به جا نشده است و شاهین جوانترین بازیکنی است که در بوندسلیگا به میدان رفته است. وولفسبورگ در این بازی کنترل را در دست می گیرد و توسط دیگو کلیمویچ پیش می افتد. تا اینکه در دقیقه 81 اسکوربرد بازی نتیجه 2-1 به سود دورتموند را نشان می داد. اسمولارک و کولر برای زنبور ها گلزنی کرده بودند. اما کوین هافلند هلندی گل تساوی را برای وولفسبورگ به ثمر رساند تا بازی با نتیجه 2-2 به پایان برسد. آمار موقعیت ها را 5-5 نشان می داد؛ پس نتیجه ای عادلانه بود!

28 ژانویه 2008: 62 هزار و 500 تماشاگر شاهد دیداری جذاب بودند؛ اما در دقیقه 13 همگی غافلگیر شدند؛ مایک هانکه در اولین موقعیت جدی برای تیمش گلزنی کرد. با این حال کریستین ورنز گل تساوی را در دقیقه 25 به ثمر رساند. در دقایق 31 و 67 زنبور ها توسط اسمولارک و سالواتوره گامبینو به گل رسیدند تا تک گل کلیمویچ در دقیقه 71 برای فرار از شکست کافی نباشد.


کد:46926
نظرات
2
  • تو فوتبال آلمان من ب شدت دورتموندو قبول دارم هرچند ی چند سالی میشه یکم از جایگاه اصلیش فاصله گرفته ولی همیشه ثابت کرده مثه هواداراش یکی از تیمای بزرگ بوندس لیگا بوده و هست
    شنبه 28 مرداد 1396، 12:41 ق.ظ
  • دورتموند سال پیش خیلی تغییر داشت تو ترکیبش.
    امسال توی ترکیبشون به ثبات بهتری رسیدن با وجود اینکه به احتمال زیاد دمبله ازشون جدا میشه.
    به احتمال زیاد رقابت اصلی بین بایرن و دورتموند باشه.
    شنبه 28 مرداد 1396، 01:55 ق.ظ
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها