92

بررسی دلایل افت بایرن در فصل جاری

دوشنبه 3 مهر 1396، 11:34 ب.ظ ، 2 ماه و 16 روز 9 ساعت و 45 دقیقه قبل

مطلب زیر توسط کاربر سایت به صورت آزاد درج شده است و بیانگر نظر رسمی سایت نیست

اف سی بایرن در فصل جاری روند پر نوسانی داشته و نتوانسته رضایت کامل هواداران را به دست آورد. برخی از هواداران سیاست خاص مدیران تیم در جذب بازیکن را عامل اصلی روند پر نوسان اخیر می دانند، برخی ضعف مربی و تعدادی نیز عملکرد نامناسب بازیکنان. اما به راستی عوامل نمایش نه چندان درخور بایرن در روزهای اخیر چیست؟  

اگرچه بایرن تا هفته ششم بوندسلیگا تنها دو گل کمتر از مدت مشابه در فصل قبل زده ولی مشخصا خطوط هافبک و حمله تیم روزهای درخشانی را سپری نمی کند، در خط دفاع و دروازه اما وضعیت کاملا متفاوت است. بایرن در شش بازی اخیر خود در لیگ سه بار موفق به کلین شیت شده و پنج بار دروازه خود را باز شده دیده، در حالی که در مدت مشابه فصل پیش با چهار کلین شیت و تنها دو گل خورده وضعیت بهتری را سپری می کرده. تا هفته 33 و یکی مانده به آخر فصل قبل، تنها دو تیم فرانکفورت و ماینز موفق به زدن بیش از یک گل به بایرن در 90 دقیقه شده بودند، اتفاقی که در فصل جاری تنها پس از گذشت شش هفته رخ داده. دیدار با هوفنهایم و وولفسبورگ.

بایرن در این فصل نخستین شکست خود را در هفته سوم تجربه کرده، 71 روز زودتر از فصل قبل و دیدار هفته یازدهم برابر بروسیا دورتموند که تنها باخت بایرن تا هفته 27 بوندسلیگا بود. اما دلیل این اتفاقات چیست؟

با غیبت هافبک وسط بایرن و اضافه شدن رودی و تولیسو تعداد توپ های لو رفته در فصل جاری بسیار زیاد شده و تیم در حفظ مالکیت مشکل جدی دارد.

پل کلمنت دستیار با تجربه آنجلوتی اواخر فصل پیش از جمع باواریایی ها جدا شد و جای خود را به ویلی سانیول داد.

و اصلی ترین دلیل باز می گردد به بازنشستگی لام و آلونسو و غیبت نویر و آلابا.

جاشوا کیمیچ میل زیادی به حضور در حمله دارد و در اکثر دقایق بازی در یک سوم دفاعی حریف است. او حتی یکی از معدود مدافعین در دنیای فوتبال است که می خواهد ضربات کرنر و ایستگاهی را نیز بزند. بدون توجه به این نکته که در صورت دفع توپ و قرار گرفتن تیم حریف در وضعیت ضد حمله، چگونه می توان فاصله نقطه کرنر تا دروازه خودی را طی کرد تا تیم از خلاء به وجود آمده در سمت راست دفاعی خود ضربه نخورد ! کورینتین تولیسو دیگر بازیکن تازه وارد که با شکستن رکورد نقل و انتقالات بایرن جایگزین ژابی آلونسو شده، در تخریب بازی حریف و باز پس گیری توپ عملکرد قابل قبولی داشته اما کار با توپ او بسیار ضعیف است. بدون شک می توان او را عامل اصلی لو رفتن پر تعداد توپ و از دست دادن مالکیت عنوان کرد.

غیبت نویر و عملکرد ضعیف اولریش در بازی با وولفسبورگ، مصدومیت آلابا و برنات و بازی کردن رافینیا در دفاع چپ و عدم تمرکز چهار مدافع میانی بایرن از دیگر عواملی است که منجر به ضعف سرخ پوشان در کارهای دفاعی شده.

به این نکات می توان موارد دیگری چون نداشتن نیمکت قوی و حاشیه های فراوان اف سی هالیوود در خارج از مستطیل سبز را نیز اضافه کرد. نظر شما چیست؟


کد:47714
برای ارسال نظر ورود و یا ثبت نام نمایید.
مقاله
آخرین ارسال ها